Instagram - YourWaySK
Facebook - YourWaySK
Email - YourWaySK
Phone - YourWaySK
YouTube - YourWaySK

Вступ до Словаччини після 10 класу: можливості та перспективи

01.07.2024
YourWaySK
Словаччина, з її якісною європейською освітою та доступними умовами для іноземних студентів, стає все більш популярною серед українців. Останнім часом з'явилася можливість вступу до вищих навчальних закладів або коледжів Словаччини вже після 10 класу. Цей шлях вимагає певних підготовчих кроків, але відкриває багато можливостей для тих, хто бажає отримати європейську освіту якомога раніше.

Можливість вступу після 10 класу

Завдяки особливій програмі екстернату, українські школярі мають змогу скласти Національний мультипредметний тест (НМТ) за 10-11 класи достроково. Це дозволяє отримати атестат про повну загальну середню освіту на рік раніше і відповідно подати документи для вступу до навчальних закладів Словаччини. Основні переваги цього шляху:

 1. Економія часу: можливість вступити до університету або коледжу одразу після 10 класу дозволяє зекономити рік навчання у школі.
 2. Рання адаптація до європейської системи освіти: ранній вступ до закордонного навчального закладу сприяє швидшій адаптації до нових умов і стандартів навчання.

Процес підготовки до складання НМТ

Для складання НМТ екстерном необхідно:

 1. Зареєструватися на екстернат: у школі, де навчається учень, або у спеціальних центрах, які займаються підготовкою до екстернату.
 2. Підготуватися до тесту: зазвичай для успішного складання НМТ необхідно займатися додатково, відвідувати підготовчі курси або займатися з репетиторами.
 3. Скласти тест: НМТ включає предмети за 10-11 класи, тому важливо ретельно підготуватися до всіх дисциплін.

Вступ до коледжів Словаччини

Вступ до коледжів у Словаччині після 10 класу є хорошим варіантом для тих, хто бажає отримати професійну освіту та швидше розпочати кар'єру. Коледжі пропонують різні спеціальності, від технічних до гуманітарних, і зазвичай навчання триває 2-3 роки. Процес вступу включає наступні кроки:

 1. Вибір коледжу та спеціальності: необхідно ознайомитися з програмами, які пропонують словацькі коледжі, і вибрати найбільш підходящу.
 2. Підготовка документів: зокрема, потрібно надати атестат про повну загальну середню освіту (отриманий після складання НМТ), мотиваційний лист, рекомендації та інші документи, залежно від вимог коледжу.
 3. Складання вступних іспитів: деякі коледжі можуть вимагати складання додаткових іспитів або тестів для перевірки знань з обраної спеціальності.

Вступ до університетів Словаччини

Для тих, хто орієнтується на академічну освіту, вступ до університетів Словаччини після 10 класу також є можливим. Університети пропонують бакалаврські програми, які зазвичай тривають 3-4 роки. Основні етапи вступу:

 1. Вибір університету та програми: необхідно ознайомитися з пропозиціями університетів, вивчити умови вступу та акцентувати увагу на престижності та репутації закладу.
 2. Підготовка документів: атестат про повну загальну середню освіту, результати НМТ, мотиваційний лист, рекомендації, сертифікати про знання мови (зазвичай англійської або словацької).
 3. Складання вступних іспитів або тестів: деякі програми можуть вимагати складання додаткових іспитів, особливо для спеціальностей, пов'язаних з мистецтвом, медициною, технічними науками тощо.

Вимоги до знання мови

Для навчання у Словаччині знання мови є важливим аспектом. Багато програм викладаються словацькою мовою, тому необхідно мати базовий рівень знання словацької мови або пройти мовні курси. Деякі університети пропонують програми англійською мовою, для яких потрібно надати сертифікат з англійської (наприклад, IELTS або TOEFL).

Висновок

Вступ до навчальних закладів Словаччини після 10 класу відкриває широкі можливості для українських школярів. Завдяки складанню НМТ екстерном, можна швидше отримати атестат про повну загальну середню освіту та розпочати навчання у коледжі чи університеті Словаччини. Це дозволяє зекономити час, адаптуватися до європейської системи освіти та отримати якісну освіту, яка визнається у всьому світі.
© 2017 www.yourwayslovakia.com
Karpatské námestie 10A, 83106 Bratislava.
8:00-22:00
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ -
ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ КАР'ЄРИ!
Після закінчення Словацьких ВНЗ Ви отримуєте диплом європейського зразка, який визнається у всіх країнах світу