Instagram - YourWaySK
Facebook - YourWaySK
Email - YourWaySK
Phone - YourWaySK
YouTube - YourWaySK

Безкоштовне Навчання за Кордоном: Відкриття Нових Горизонтів для Українських Студентів

20.11.2023
YourWaySK
Можливість отримання вищої освіти за кордоном без значних фінансових витрат є реальною, і існує кілька шляхів, як це можна здійснити:
 1. Безкоштовні навчальні програми у країнах: Деякі країни пропонують безкоштовне навчання за кордоном для українців, створюючи можливість для талановитих та амбіційних абітурієнтів.
 2. Внутрішні стипендії від університетів та фондів: Абітурієнти можуть отримати внутрішні стипендії від університетів або фондів, що допомагає їм забезпечити часткове чи повне фінансування для навчання.
 3. Партнерські програми та подвійні дипломи: Деякі університети пропонують безкоштовне навчання за кордоном в рамках партнерських програм або подвійних дипломів, розширюючи можливості для студентів.
 4. Гранти на навчання: Багато абітурієнтів можуть отримати гранти на навчання, приймаючи участь в конкурсах або програмах підтримки.
Щоб з'ясувати, кому доступне безкоштовне навчання за кордоном для українців, необхідно враховувати кілька критеріїв:
 • Успіхи та участь в олімпіадах.
 • Наукові дослідження з вченими та викладачами.
 • Серйозні результати в науковій сфері.
 • Завершення вітчизняної школи чи університету з відзнакою.
Українці можуть скористатися можливістю вступити на безкоштовне навчання за кордоном за умови виконання вищезазначених умов та наявності професійних досягнень, що можна підтвердити. Стипендії можуть бути надані як на етапі вступу, так і під час навчання за академічні, наукові чи волонтерські досягнення.
Ці можливості включають внутрішні стипендії університетів, програми фінансування від урядів окремих країн (наприклад, Fulbright Scholar Program, Chevening Scholarships, Endeavour Leadership Program), а також стипендії від приватних організацій чи компаній.

Також важливо враховувати можливість отримання спортивних стипендій для тих, хто досягнув високих результатів у спорті. Процес відбору залежить від конкретних вимог кожного університету чи організації, яка надає фінансову підтримку.

Отже, шлях на безкоштовне навчання за кордоном для українців відкритий для тих, хто проявляє талант, має відмінні досягнення та готовий активно залучатися до наукової та соціальної діяльності.

Словаччина: безкоштовне навчання за кордоном для українців

Серед країн, що пропонують безкоштовну освіту для українських студентів, Словаччина видрізняється, надаючи повністю безкоштовне навчання. Це робить її ідеальним вибором для тих, хто хоче вступити на навчання в Словаччині, не перебуваючи під тягарем великих фінансових обтяжень. Університети Словаччини пропонують різноманітні програми англійською мовою, охоплюючи різні галузі від інженерії до медицини.

Німеччина: Освіта для всіх

Німеччина відома своїм вступом на безкоштовне навчання за кордоном для українців. Уряд Німеччини вирішив, що освіта повинна бути доступною для всіх, і скасував плату за навчання для місцевих і іноземних студентів у державних університетах. Система освіти в Німеччині акцентується на практичних навичках і дослідженнях, роблячи навчання корисним для майбутньої кар'єри.

Норвегія: Стипендії та якісна освіта

Норвегія славиться своїми стипендіями для міжнародних студентів. Українці можуть отримати вищу освіту, не сплачуючи плату за навчання, завдяки стипендіям від уряду. Програми англійською мовою та практична спрямованість освітнього процесу роблять навчання за кордоном для українців привабливим.

Швеція: Прогресивна система

Швеція відома як країна з прогресивною системою освіти. Для жителів країн ЄС навчання на програмах бакалавра та магістра є безкоштовним. Іноземні студенти також можуть записатися на програми PhD без платежів за навчання. Акцент на самостійному вивченні та розвитку творчих навичок робить Швецію привабливою для вступу на безкоштовне навчання за кордоном для українців.

Фінляндія: Якість та гармонія

Фінляндія пропонує безкоштовне навчання за кордоном для українців. З визнаною якістю освіти та можливістю вивчення англійською мовою, Фінляндія стає привабливим місцем для навчання за кордоном для українців. Інтеграція у фінське суспільство та вивчення місцевої культури роблять безкоштовне навчання в Фінляндії неповторним досвідом.

Кожна з цих країн має свої унікальні переваги та надає можливість українським студентам отримати вищу освіту без фінансових турбот. Обираючи свою країну для навчання за кордоном для українців, слід враховувати не лише безкоштовність, але і якість освіти, мовні можливості та культурний контекст.

Як здобути грант чи стипендію та отримати можливість для вступу на безкоштовне навчання за кордоном для українців, покриваючи витрати на проживання?

Кожен абітурієнт чи студент має можливість брати участь у грантових та стипендіальних програмах. Як отримати стипендію? Міжнародні програми університетів спрямовані на надання стипендій та надають можливість отримати безкоштовне навчання за кордоном для українців. Такі стипендії можуть надаватися як університетами, так і міжнародними організаціями. У деяких країнах діють спеціальні державні програми, такі як програма ім. Фулбрайта у США, DAAD у Німеччині та Swedish Institute в Швеції.

Багато університетів також мають внутрішні стипендії. Наприклад, абітурієнти, які прагнуть вступити до аспірантури для отримання ступеня доктора філософії (PhD), можуть отримати фінансування для своїх досліджень від лабораторії або кафедри, до якої вони приєднуються. Також існують приватні фонди, такі як Фонд Віктора Пінчука чи Soros Foundation. Деякі українські виші пропонують участь у партнерських програмах, що дозволяє проходити безкоштовне навчання за кордоном для українців та отримувати подвійні дипломи, як це робить НТУУ "КПІ" з університетом NOVI у місті Утрехт (Нідерланди), Університетом Індіанополісу та іншими закордонними ВНЗ.

Деякі європейські університети також стимулюють студентів стипендіями за їхню участь у спортивних заходах, грі за університет, роботі в бібліотеці чи університетському кафе. Ці стипендії можуть допомогти в частковому покритті витрат на навчання за кордоном для українців. Важливо враховувати, що отримати стипендію за роботу на кампусі можна тільки після вступу до відповідного навчального закладу.

Що ще важливо мати на увазі для безкоштовного навчання за кордоном для українців ?

Навіть коли саме навчання за кордоном для українців безкоштовне, життя студента за кордоном все одно пов'язане з фінансовими витратами, і до них потрібно бути готовим.

Фінансові витрати можуть включати:
 1. Житло: гуртожиток або орендована квартира.
 2. Мобільний зв'язок.
 3. Проїзний та інші витрати на транспорт: прокат машини чи велосипеда, таксі, поїзд.
 4. Харчування: сума залежить від вимогливості та харчових звичок чи обмежень студента.
 5. Медична страховка: обов'язкова умова отримання студентської візи.
 6. "Заморожена" сума на банківському рахунку: підтвердження платоспроможності студента, також обов'язкова умова для отримання студентської візи.
 7. Навчальні матеріали або витрати на навчальні потреби: друк та сканування матеріалів, абонемент у бібліотеку тощо.
 8. Витрати на особисті потреби: спортзал, відвідування лікаря, салони краси.
 9. Розваги: кіно, театр, виставки, дискотеки.
Враховуючи фінансові аспекти, розумне рішення - подумати про безкоштовне навчання за кордоном, будучи у старших класах школи, щоб мати час обрати спеціальність і ретельно все спланувати. Таким чином, успіх обов'язково прийде, а адаптація у новій країні пройде без зайвого стресу.
© 2017 www.yourwayslovakia.com
Karpatské námestie 10A, 83106 Bratislava.
8:00-22:00
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДИПЛОМ -
ЗАПОРУКА УСПІШНОЇ КАР'ЄРИ!
Після закінчення Словацьких ВНЗ Ви отримуєте диплом європейського зразка, який визнається у всіх країнах світу